Connect with us

LAJME

10 foshnje të vdekura brenda 10 ditësh, reagon materniteti “Koço Gliozheni”

Published

on

Pas akuzave se brenda 10-11 ditësh në maternitetin e Tiranës kanë vdekur 10 foshnje ka reaguar reaguar edhe Materniteti “Koço Gliozheni”.

“Repartit të reaminacionit i janë shtuar 4 inkubatorë. Asnjë vdekje nuk ka ndodhur për shkak të mungesës së inkubatorëve’, -thuhet në njoftimin e maternitetit.

Sipas drejtorisë së maternitetit, vdekjet kanë ndodhur për shkak të anomalive të rënda.

Një ditë më parë deputeti i PD-së Bardh Spahia është shprehur se në Maternitetin e Ri në Tiranë nuk ka inkubatorë dhe poste për oksigjenimin e fëmijëve.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com