Connect with us

KOSOVË

Albin Kurti përmes katër pikave do ta udhëheqë Vetëvendosjen

Published

on

Albin Kurti, kandidati i vetëm për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, ka shpalosur platformën e tij për udhëheqjen e Vetëvendosjes në vitet e ardhshme, njofton Klan Kosova.

Nëse Kurti e fiton votëbesimin e anëtarëve në zgjedhjet e brendshme, udhëheqjen e tij, ai do ta bazojë në katër pika.

“Këto janë katër pikat që do e përcjellin Lëvizjen nën udhëheqjen e Albin Kurtit – 1. Organizatë e gjerë, 2. Lëvizje dinamike, 3. Struktura transparente, 4. Dije dhe nder”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të Vetëvendosjes, ndërsa zgjedhjet e brendshme në parti pritet të mbahen më 21 janar.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com