Connect with us

SPORT

Conte: E doja Sanchezin

Published

on

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, ka thënë se e ka kërkuar Alexis Sanchezin te Juventusi kur ishte lojtar i Udineses.

Arsenali mund të mbetet pa Alexisin pasi ky i fundit mbete pa kontratë në fund të sezonit. Conte foli para ndeshjes me Arsenalin në Carabao Cup të mërkurën që u mbyll pa gola.

“Ai e di shumë mirë se në sezonin tim të parë te Juventusi provova që ta blejë nga Udinese, por ai vendosi të shkojë te Barcelona”. “Ai e di shumë mirë admirimin tim që kam për të dhe ishte një rast i mirë ta përshëndesja”.“Arsenali duhet ta vendos të ardhmen e ti, pasi nëse nuk e bën në verë ai do ë jetë në një klub të madh me siguri”, ka thënë Conte.

Për Alexis Sanchez vazhdon interesimi i madh i shumë klubeve sidomos Manchester Cityt.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com