Connect with us

SPORT

Lionel Messi vjen me këpucët më personale në histori të futbollit (Foto)

Published

on

Lionel Messi nga shumëkush konsiderohet si futbollisti më i mirë në histori të futbollit.

Argjentinasi e ka fituar pesë herë ‘Topin e Artë’, ndërsa sukseset me Barcelonën nuk kanë të numëruar. Së fundmi kompania e veshmbathjeve sportive ‘Adidas’ ia ka përgatitur një befasi yllit argjentinas. Një palë këpucë sportive shumë të personalizuara që normalisht nuk do të hidhen në treg.

Foto familjare, të debutimit dhe festës së golit të parë me Barcelonën në krahët e Ronalinhos.

Nuk mungon as foto e festimit të golit në ‘Santiago Bernabeu’ me fanellë të drejtuar nga fansat madrilen. Siç duket këpucët i kanë pëlqyer shume Leos që ka pozua me to duke buzëqeshur. /Telegrafi

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com