Connect with us

LAJME

Maqedoni: Ndryshon ligji për pirje të duhanit, ja çfarë parashikohet

Published

on

Propozim ligji i ri për pirje të duhanit parasjikon që duhanpirësit lirisht të thithin duhan jashta objektit afarist, sikurse terasa, obore, përcjell Aktuale.mk.

Propozim ligji është vënë në rend dite për diskutim nga deputetët.

“Pirja e duhanit jashta objektit do të lejohet pamarparasysh motit. Ne vetëm jemi duke ndërhyrë në këtë pjesë pasiqë nuk ishte e saktësuar saktë dhe veprimi në këtë drejtim ishte lënë që të vendoset nga organet shtetërore”, ka thënë deputetja e LSDM-së Ivana Tufekxhiq.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com