Connect with us

LAJME

Meta takon presidenten kroate

Published

on

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndodhet ne Kroaci ku zhvilloi nje takim me homologen e tij Kolinda Grabar-Kitarović, ne Zagreb.

Presidenti Meta shprehu mirënjohjen per mbështetjen e forte qe presidentja Grabar-Kitarović dhe Kroacia i kane dhëne Shqipërisë, veçanërisht ne kuadër te procesit te integrimit evropian. Ai theksoi se ka ardhur koha qe këto marrëdhënie te ngrihen ne nivelin e partneritetit strategjik.

Presidenti Meta vlerësoi ne mënyre te veçante rolin dhe kontributin e komunitetit shqiptar, qe jeton ne Kroaci si ure lidhëse ne forcimin e marrëdhënieve miqësore midis dy vendeve.

Te dy presidentet ranë dakord qe vizita shtetërore e presidentes kroate ne Shqipëri te zhvillohet ne muajt ne vijim.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com