Connect with us

LAJME

Ndryshon sërish moti në Shqipëri, në këto zona do ketë reshje bore

Published

on

Gjatë ditës së sotmë në Shqipëri pritet të ketë reshje lokale të dobëta, ndërsa në qarkun Vlorë lokalisht deri mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Mbi 1.000 m mbi nivelin e detit reshjet do të jenë në formën e dëborës.

TEMPERATURAT
Nesër (e shtunë, dt.13) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 6 °C / 14 °C
në vendet e ulëta: 3 °C / 13 °C
në vendet malore: -1 °C / 5 °C.

ERA
Sot (e premte, dt.12) era do të fryjë mesatare, ndërsa nesër (e shtunë, dt.13) në veri të vendit era pritet të fryjë e fortë.

 

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com