Connect with us

LAJME

“Neymar në Madrid? Thashethemet s’do ta shpërqendrojnë PSG-në”

Published

on

Emery thotë se thashethemet për Neymarin nuk do të pengojnë në PSG-në për t’i arritur synimet që ka.

Trajneri i PSG-së, Unai Emery, insiston se gjiganti i Ligue 1 nuk do të shpërqendrohet nga thashethemet për Neymarin se mund t’i bashkohet Real Madridit.

Neymar, 25 vjeçar, është synimi kryesor i gjigantit nga La Liga pavarësisht se vetëm sa i është bashkuar PSG-së nga Barcelona, në gusht të verës që lamë pas, për 222 milionë euro.

Situata në PSG nuk është aspak e mirë, Edinson Cavani dhe Javier Pastore tashmë janë dënuar nga klubi francez pasi u rikthyen me vonesë nga pushimet dimërore.

Sido që të jetë, këto dhe thashethemet për Neymarin, Emery thotë se nuk do ta hutojnë klubin.

“Grupi është i fortë me mentalitet fantastik. Ishin të fortë në Kupën e Francës dhe Kupën e Ligës dhe do të vazhdojnë të mbeten të tillë në përgatitje për ndeshjen me Real Madridin”, u shpreh Emery.

“Unë kam përvojë dhe e di që njerëzit nga jashtë mundohen të na prishin… disa njerëz që mund të kenë ndonjë interes për ta bërë këtë”.

“Për shembull, nëse lexon sot gazetat në Spanjë, në faqe të parë është Neymari se do të shkojë në Real Madrid. Këto gjëra nuk nga tronditin, nuk na shpërqendrojnë në atë që po bëjmë”, shtoi Emery. /Gazeta Express/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BOTA

Aleksandar Vuçiq viziton Kosovën në fundjavë

Published

on

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të qëndrojë për vizitë në Kosovë ditën e shtunë dhe të diel, kanë bërë të ditur nga zyra e presidentit, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Vuçiq do të vizitojë Mitrovicën Veriore, Graçanicën si dhe fshatin Llapllasellë.

Ai do të zhvillojë bisedime me serbët në Kosovë.

Continue Reading

LAJME

Shokon Myftaraj: Erdoganit do t’i ikë koka nëse vjen në Tiranë

Published

on

Njëri ndër analistët më kontraverz në Shqipëri i cili shpesh herë shfaq edhe urrejtje të hapur ndaj komunitetit musliman, Kastriot Myftaraj ka bërë një deklaratë të rëndë në studion e “360 Gradë”, duke deklaruar se Presidentit turk Erdogan do t’i “ikë koka”nëse vjen në Tiranë për shkak se ka inauguruar vendosjen e gurthemelit të xhamisë së Namazgjasë.

Teologu Ermir Gjinishi thotë se nuk jemi në Mesjetë dhe se nacionalizmi nuk bëhet duke sulmuar gjithë botën, transmeton OraNews.

Pjesë nga deklaratat:

Myftaraj: Ai Erdogani yt të vijë këtu dhe do t’i ikë koka në mes të Tiranës. Do të bëj unë thirrje publike sepse ka shkelur laicizmin.

Gjinishi: Do të bësh të njëjtën thirrje për Sali Berishën? Sepse ai e ka vënë i pari gurin e parë te Xhamia e Namazgjasë.

Mos e bë kaq tragjike. Do vrasim Erdoganin. Nuk jemi në Mesjetë. Nuk është Turqia e sotme, Turqia e Mesjetës, nuk është Italia e sotme Italia e 39-s. Italia na ka mbajtur me bukë. Nuk e krijon dot nacionalizmin shqiptar duke sulmuar gjithë botën.

Continue Reading

KOSOVË

Vulin: Nëse Prishtina nuk është në gjendje të gjejë vrasësit, ne do i gjejmë

Published

on

Vulin gjatë ditës së sotme ishte pyetur nga gazetarët se në çfarë gjendje të sigurisë është vendkalimi administrativ mes Serbisë e Kosovës.

Ai deklaroi se situata mes dy vendeve është e qetë dhe nën kontroll. Sipas tij shteti serb do i kryejë të gjitha detyrat e veta në vendkalimin administrativ mes Serbisë dhe Kosovës, shkruan Indeksonline.

Ai po ashtu theksoi se janë të përgatitur plotësisht për të mbrojtur integritetin dhe sovranitetin e vendit të tyre dhe sigurinë e çdo qytetari.

Ndërkaq, sa i përket gjetjet së vrasësve, Vulin tha se nëse Prishtina nuk mund ta bëjë këtë, Serbia do i gjejë.

“Përfaqësuesit e Prishtinës dhe komuniteti ndërkombëtar kanë gjithçka nga regjistrimet në dëshmi dhe ne po kërkojmë që ajo të na vihet në dispozicion. Nëse ata nuk janë në gjendje të gjejnë vrasësit, ne do ta bëjmë atë vetë ose së bashku me ta”, tha Vulin.

Siç tha ai, është e nevojshme të zbulohet jo vetëm vrasësi apo vrasësi por edhe urdhëruesit./Indeksonline/

Continue Reading

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com