Connect with us

NDRYSHE

Po përshëndetej me masën në Kili, Papa Françesku goditet me “peshqir” në fytyrë (Video)

Published

on

Gjatë vizitës në Kili, Papa Françesku është goditur me diçka të ngjante me një copëz e rrobës apo peshqir, derisa po përshëndetej me masën nëpër rrugë.

Derisa Papa po vozitej me “papa-veturën” rrugës për në sheshin e Santiago,s në drejtim të tij është hedhur një mjet që e goditi në fytyrë.

Papa po përshëndetej me besimtarët katolik kur erdhi deri te incidenti, megjithatë, kjo nuk e pengoi atë që të vazhdojë rrugëtimin dhe të buzëqesh derisa përshëndetej me masën.

Kjo është hera e gjashtë që Papa Françesku viziton Amerikën Latine, por kësaj radhe ai nuk pritet të vizitojë edhe vendlindjen – Argjentinën.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com