Connect with us

SPORT

Sulmi ndaj Icardi-t: Facchetti do ta kishte rrahur, s’mund të vazhdohet kështu

Published

on

Francesco “Ciccio” Graziani, ish-futbollist italian dhe fitues i Kupës së Botës në 1982-in, ka sulmuar kapitenin e Inter, Mauro Icardi-n. “Nëse Façhetti-t do t’i jepej mundësia të kthehej mes të gjallëve për katër orë, jam i bindur se do t’i jepte një shuplakë.

Fotografia e tij, ku shfaqet i shtrirë lakuriq me një kapele që i mbulonte organet gjenitale është e papranueshme. Ai duhet të japë shembullin e mirë, mban shiritin e kapitenit. E kuptoj efektin e rrjeteve sociale, por nuk mund të vazhdohet përpara kështu”.

Këto kanë qenë fjalët e thëna nga ish-lojtari i Torino-s dhe Roma-s kundrejt sulmuesit argjentinas. “Giacinto ka qenë një kapiten i guximshëm, serioz, i moralshëm, – ka vazhduar Graziano. – Kapiteni aktual i Inter fotografohet në situata që nuk më pëlqejnë.

Immobile është më dobishëm se Icardi. Shënon më pak, por luan edhe si sulmues krahu për të dhënë krose për shokët e skuadrës. Icardi është mes tre më të mirëve në botë në zonën e rreptësisë, por jashtë zonës nuk di të luajë futboll. Golat di t’i shënojë, siç dinte dhe Inzaghi”.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com