Connect with us

LAJME

Tentoi të kalonte cigare kontrabandë, ndalohet shqiptari nga Maqedonia

Published

on

Një sasi cigaresh kontrabandë janë sekuestruarnë pikën e kalimit kufitare të Qafë Thanës.

Gjate kryerjes se procedures se skanimit ne kamionin e drejtuar nga Agim.V jane konstatuar 50 koli cigare kontrabande të cilat do te hynin ne Shqiperi, raporton AbcNews.

Drejtuesi i kamionit eshte ndaluar dhe akuzohet per vepren penale “kontrabandë me mallra që paguhet akcizë”.

Ndërsa policia kufitare ka bllokuar kamionin me gjithë ngarkesën, transmeton Zyrtare.com.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com