Connect with us

KOSOVË

Vetëm gjysma e deputetëve të VV-së në tubimin e Kurtit

Published

on

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie.

Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë rendësi në Vetëvendosje janë barazia gjinore, organizim i aktivistëve në baza profesionale, avancimi i demokracisë, së brendshme dhe asaj të jashtme, e të tjera.

Por, kur Kurti fliste për platformën e Lëvizjes, nga 32 deputetë sa ka Vetëvendosje në Kuvend në këtë legjislaturë, vetëm gjysma prej tyre ishin të pranishëm në këtë ngjarje, duke përfshirë këtu edhe vet Kurtin.

Duhet ditur se Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të VV’së në votimin që mbahet më datën 21 janar, ndërsa grupi ‘i të dorëhequrve’ ka kërkuar nga ai që të mos kandidojë për kryetar, shkruan Telegrafi.

Ju sjellim listën e plotë e deputetëve të VV’së që nuk ishin të pranishëm në fjalimin e Kurtit:

Dardan Molliqaj

Visar Ymeri

Dardan Sejdiu

Aida Dërguti

Fisnik Ismaili

Donika Kadaj

Rexhep Selimi

Dukagjin Gorani

Driton Çaushi

Sami Kurteshi

Faton Topalli

Frashër Krasniqi

Shqipe Pantina

Drita Millaku

Shemsi Syla

Salih Salihu

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com