Connect with us

LAJME

Arrestohen në Itali dy personat që plagosën me thikë futbollistin shqiptar

Published

on

Forcat policore italiane kanë arritur të zbardhin ngjarjen e rëndë të një jave më parë, ku futbollisti shqiptar Aldi Shpijati mbeti i plagosur pas një sulmi me thikë nga dy persona.

Policia bën me dije se ka arrestuar dy shtetas italianë, 20 dhe 36 vjeç, me akuzën e tentativës për vrasje, duke i rrezikuar jetën Shpijatit.

Personat e arrestuar janë të dy këngëtarë të muzikës rap në Itali, një prej të cilëve me nofkën “Malakarne”.

Atij iu gjetën si provë në shtëpi rrobat e përgjakura pas ngjarjes, ndërsa në fakt ishte 20-vjeçari Juri Marxhini ai që kishte goditur me thikë futbollistin shqiptar.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com