Connect with us

LAJME

Flamurët e Shqipërisë dhe Kosovës shfaqen në ndërtesën më të lartë të New-York-ut (VIDEO)

Published

on

Lojërat Olimpike Dimërore kanë filluar në Korenë Jugore, por njujorkezët kanë shijuar një pjesë të këtyre Lojërave kur Empire State Building shfaqi flamujt e shteteve pjesëmarrëse, transmeton Koha.net.

Ndërtesa më e lartë në New York është përkujdesur që të shfaqë edhe flamujt e Kosovës e Shqipërisë, si shtete pjesëmarrëse të Lojërave Olimpike Dimërore.

Kosova merr pjesë me vetëm një sportist. Skitari Albin Tahiri barti flamurin në parakalimin e shteteve në ceremoninë hapëse, derisa Shqipëria do të përfaqësohet nga Erjon Tol dhe Suela Mehilli.

Shiko videon KËTU.

Winter Olympics Lighting

It's time to ski, skate, snowboard and bobsleigh! In honor of the athletes competing in Pyeongchang, South Korea, our tower will rotate in the colors of their country flags tonight.

Δημοσιεύτηκε από Empire State Building στις Παρασκευή, 9 Φεβρουαρίου 2018

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com