Connect with us

BOTA

Shtetasit shqiptarë, 144 orë tranzit në Pekin pa viza

Published

on

Shqipëria vendoset në mesin e 53 vendeve, shtetasit e të cilëve mund të qëndrojnë tranzit në Pekin deri në 144 orë pa qenë nevoja për t’u pajisur me vizë hyrëse.

Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada e Shqipërisë në Pekin, sipas atsh. Qëndrimi 144-orësh pa politikën e vizave u jep kohën e nevojshme qytetarëve shqiptarë në Pekin, për aktivitete afatshkurtra, duke përfshirë udhëtime, konventa biznesi dhe ekspozita dhe vizita familjare, duke promovuar kështu zhvillimin e tregut të turizmit./syri.net

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com