Connect with us

BOTA

Trampi paralajmëron heqjen e Lotarisë për viza në SHBA

Published

on

Presidenti amerikan Donald Tramp publikoi në Tuiter se është koha të hiqet lotaria amerikane për marrjen e Kartës Jeshile.

“Koha është të përfundojmë me lotarinë e vizave. Kongresi duhet të sigurojë sistem emigrues dhe t’i mbrojë amerikanët”, shkroi Tramp në Tuiter.

E njohura “Lotaria e vizave” mbahet me vite në SHBA dhe ishte një shans për shumë njerëz nga e gjithë bota të marrin kartë jeshile amerikane.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com