Connect with us

BOTA

Ushtria e Egjiptit thotë se ka vrarë 16 xhihadistë në Sinai

Published

on

Egjipti thotë se ka vrarë 16 militantë islamikë në një operacion në Sinai në verilindje të vendit.

Dhjetëra shënestra, duke përfshirë edhe deponitë e armëve, motoçikletat dhe makinat, u shkatërruan gjithashtu, thuhet në një deklaratë të ushtrisë

Katër militantë dhe 30 të dyshuar u arrestuan, shton ajo.

Presidenti Abdel Fattah al-Sisi ka urdhëruar ushtrinë që të mposhtë islamistët në rajon deri në fund të këtij muaji.

Ai dha urdhrin në nëntor të pas një sulmi me armë dhe bombë në një xhami që vrau më shumë se 300 njerëz, transmeton Klan Kosova.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com