Connect with us

TECH & AUTO

Opsioni i fshehtë i Facebook-ut: Kur ta mësoni do ta përdorni çdo ditë

Published

on

Nëse doni që fotografitë në rrjetin social Facebook të ju duken më bukur, atëherë duhet të bëni disa hapa.

Facebook automatikisht e ndryshon madhësinë e fotografisë që e vendosni në profilin tuaj, por ju në fakt und të i caktoni vetë dimezionet që dëshironi.

Në aplikacionin e Facebook-ut në telefonat android, klikoni në “News Feed”, pastaj shtypni “more”. Pas kësaj klikoni te “Help” dhe zgjidhni “Settings”. Pastaj klikoni te ngarkimin i fotografive HD.

Ndërsa nëse përdorni Facebook aplikacionin në Iphone shtypni tre vijat anash ekranit. Zgjidhni “Settings Account” dhe pastaj “Video and Photo”.

Pastaj klikoni butonin ku i bën fotografitë HD.

Edhe nëse e përdorni Facobook-un në kompjuter mund ta përdorni këtë opsion, klikoni “Help” dhe aty ju rekomandon që fotografitë t’i përdorni me720, 960 ose 2048 pixel./gazetametro

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com