Connect with us

SHËNDETËSI

Aplikacioni mjekësor që mund të zbulojë diabetin

Published

on

Një aplikacion i ri për kujdesin shëndetësor mund t’i ndihmojë njerëzit të shmangin rrezikun e zhvillimit të diabetit.

Aplikacioni i zhvilluar nga Australia është pjesë e programit SMARThealth të krijuar nga Instituti George për Shëndetin Global të Sidneit.

Përmes aplikacionit, ju do të mësoni gjithçka për diabetin. I quajtur IMPACT Diabetes, aplikacioni do të ofroi këshilla të vazhdueshme jetese, rreziqet nga diabeti, shmangia e tij dhe ushqimet idale./Indeksonline.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com