Connect with us

BOTA

Boris Johnson: Rusia, agresion ndaj nesh jo vetëm me rastin Skripal

Published

on

Ministri i Jashtëm britanik, Boris Johnson deklaroi se veprimi rus ndaj vendit të tij nuk ka qenë vetëm në rastin “Skripal” por edhe më gjerë.

Duke folur në BBC, Johnson tha se Moska ka shpenzuar miliona paund në televizionet e vendit për të krijuar një fushatë që e trazoi opinionin publik për çështjen Brexit dhe raste të tjera.

Ministri i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar tha se po bëhen gati masa të tjera shtesë kundër Rusisë, por nuk përmendi se për cilat masa bëhet fjalë.

Mediat britanike flasin për ngrirje massive të fondeve të oligarkëve të mëdhenj rusë, që në Britani kanë gjetur parajsën e tyre fiskale. /tesheshi.com.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com