Connect with us

SPORT

Darmiani e pranon: Interesi i Juventusit më kënaq…

Published

on

Interesi i fortë i Juventusit për anësorin e Manchester United, Mattia Darmian, nuk është një mister, kështu që mirëkuptimi mes palëve do të jetë shumë afër. Tani, duke folur për të ardhmen e tij, lojtari në fjalë, i cili u intervistua nga “Sky Sports”, pranoi të mos përçmonte një rikthim në pjesën tjetër të Torinos, sezonin e ardhshëm.

“Nostalgjia është atje, më mungon Italia, – tha ish-kapiteni i “granatave”. – Le të përfundojmë sezonin dhe pastaj do të shohim për të bërë vlerësimet. Juventusi? Ky interes është i kënaqshëm, bëhet fjalë për një klub të madh dhe interesant. Me siguri do të bëjmë vlerësimet e duhura në fund të sezonit”.

Aktualisht, Darmiani është pjesë e Manchester United, ku ka luajtur rrallë në këtë sezon, transmeton Telesport.al.

Advertisement

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com