Connect with us

LAJME

Futbollisti i Realit, Modriç motivon 13-vjeçaren lezhjane para operacionit

Published

on

Mesfushori kroat i Realit të Madridit, Luka Modric i ka dedikuar një video mesazh 13-vjeçares nga Lezha Diana që vuan nga skolioza e kolonës vertebrale.

Ajo udhëtoi drejt Zagrebit për t’iu nënshtruar një operacioni, i cili do të kushtonte 30 mijë euro pasi u ndihmua nga qytetarët shqiptarë, në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët”

Por ka qenë mesfushori më të mirë në botë dhe shok i Cristiano Ronaldon i cili e ka motivuar vajzën duke i thënë:

“Përshëndetje Diana. Mora lajmin se operacioni u krye me shumë sukses. Ke përkrahjen dhe mbështetjen tonë. Të përshëndes nga Madridi dhe të uroj shërim sa më të shpejtë”.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com