Connect with us

LAJME

Kallëzohet penalisht mjeku i rrejshëm i syve në Gjevgjeli

Published

on

Një person në Gjevgjeli është paditur nga policia për mashtrimin e qytetarëve, gjoja se është mjek i syve.

SPB e Strumicës ka ngritur kallëzim penal ndaj personit M.G (62), i cili e ka ushtruar këtë profesion, nga maji i vitit 2016, e deri në momentin e padisë penale.

Ai nuk ka patur shkollimin e duhur, e as dhënien e provimit profesional, përfshi licencën e punës për kryerje të veprimtarive mjekësore.

Megjithatë, M.G ka kryer kontrolle të syve dhe ka përcaktuar dioptri të syve për pacientët.

Advertisement

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com