Connect with us

SPORT

Liverpooli e shpërblen mbrojtësin e talentuar duke i ofruar…

Published

on

Liverpooli është i gatshëm t’i ofrojë kontratë të re adoleshentit Trent Alexander-Arnold, sipas The Mirror.

Mbrojtësi i ri i krahut të djathtë ka pasur sezon shpërthyes këtë vit në “Anfield” dhe ishte titullar në fitoren e Liverpoolit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, transmeton Gazeta Express.

Nëse ndodh, atëherë do të jetë marrëveshja e dytë afatgjate në dy vera për Alexander-Arnold.

Po ashtu, ai pritet të ftohet edhe nga Kombëtarja e Anglisë për Kupën e Botës në Rusi.

Advertisement

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com