Connect with us

LAJME

Si u shpërblyen shpëtimtarët e deputetëve në ngjarjen e 27 prillit

Published

on

Më 27 prill të vitit të kaluar, disa protestues që ndodheshin jashtë kuvendit kundërshtuan me dhunë, koalicionin e krijuar mes LSDM dhe BDI për zgjedhjen e kryeparlamentarit Talat Xhaferri.

Një pjesë e deputetëve të LSDM dhe BDI ishin në zonën dedikuar shtypit në qendrën e kuvendit kur disa protestues me maska sulmuan deputetët.

Në mbrojtje të deputetëve ishin Sasho Tasevski, Aleksandar Trajkov dhe Aco Angelovski të cilët pas pritjes së policisë nxorrën pistoletat e tyre zyrtare.

Pas formimit të qeverisë këta mbrojtës janë shpërblyer me poste në MPB. Sasho Tasevski është zgjedhur kryeshef i Drejtorisë së gjashte kurse Aco Angelovski kryeashef në Sektorin për siguri preventive. /albeu.com/

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com