Connect with us

SPORT

S’ka Real për Vidal? Mesfushori dëmtohet rëndë në stërvitje

Published

on

Gjatë seancës stërvitore të së dielës paradite Arturo Vidal gajtë një ushtrimi me topin me rezervat e Bayern Munich bën një hap të madh, kërkon të arrijë te topi – por përdredh keq gjurin e djathtë.

Kiliani rrëzohet menjëherë në tokë, më pas ndihmohet nga Ribery, trajneri i portierëve Tapalovic dhe mjeku Bianchi për të shkuar te makina e vogël që përdoret për të dëmtuarit.

Luftëtari bavarez trajtohet menjëherë nga mjekët e klubit. Ndërkohë të gjithë lojtarët e tjerë mblidhen për të parë gjendjen e tij. Robben e puth në kokë, Lewandowski i jep kurajë me një përqafim të vogël dhe më pas kiliani transportohet me makinë.

Një lajm shumë i keq për Bayern, me Vidal që sapo ishte rikthyer me grupin pas dëmtimit në gju. Herën e fundit që gjermanët zbritën në fushë ai u zëvendësua në minutën e 36’. Tani vjen një tjetër goditje.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com