Connect with us

LAJME

Aksion ekologjik për pastrimin e qytetit të Tetovës (Foto)

Published

on

“Rotary Club” në bashkëpunim me disa organizata tjera sot organizoi aksion për pastrimin e qytetit të Tetovës.

Organizatorët thonë se qëllimi i këtij aksioni i cili u zhvillua në 13 qytete në Maqedoni, nuk është vetë pastrimi i vendndodhjeve të caktuara, por edhe ngritja e vetëdijes, përceptimin e mjedisit të pastër dhe rëndësinë e të pasurit një qytet të pastër, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në Tetovë aksioni ekologjik parasheh që të pastrohen Tregu i Gjelbër, Stadiumi i Qytetit, pista nga lumi, kopshti (i vjetër) “Mlladost”, qendra e qytetit, parku, teleferiku dhe disa blloqe rezidenciale.

Në qendër të qytetit të Tetovës përveç pastrimit, është mbajtur edhe një protestë simbolike./Telegrafi/

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com