Connect with us

LAJME

Alibeaj në “7 pa 5”: Ka ende audio përgjim ndaj Xhafajt

Published

on

Deputeti I PD-së, Enkelejd Alibeaj than ë emisionin “7 pa 5” në Vizion Plus se audio përgjimi ndaj vëllait të ministrit Xhafaj vazhdon dhe se ka ende pjesë të tjera që implikojnë atë në trafik droge.

 

Prokuroria duhet të kishte marrë të pandehur Agron xhafaj në monmentin që na paditi ne sepse ka vendim të formës së pretre në Itali për dënimin e tij me 7.2 vjet burg për trafik droge. Prej 2008 ka një marrëveshje detyruese mes Italisë dhe Shqipërisë për të tilla raste.

 

Opozita ka kërkuar doreheqjen e ministrit Xhafaj, pasi sipas saj ai ka penguar ekstradimin e vëllait të tij drejt Italisë.

RAMAZANI 2018

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com