Connect with us

KOSOVË

Haradinaj: Do të vazhdojmë përkrahjen ndaj prodhuesve vendorë

Published

on

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj deklaroi sot se qeveria do të vazhdojë me lirimin e barrierave eventuale në tregun vendor, si dhe përmirësim të pozitës së prodhuesve nga Kosova në vendet anëtare të CEFTA-s.

Këto deklarime Haradinaj i bëri pas një takimi me përgjegjësen e kompanisë “NEWKO Balkan-Suharekë”, Merve Yilmaz.

“Qeveria do të vazhdojë t’i mbështesë prodhuesit dhe të ndërmarrë masat e nevojshme që ata të jenë të barabartë në tregun rajonal dhe të Bashkimit Europian”, tha Haradinaj në një postim në Facebook.

Kryeministri theksoi se lirimi i bizneseve nga detyrimet e shumta fiskale, e kanë bërë Kosovën një ambient më të përshtatshëm biznesor.

Ndryshe, edhe në Raportin e Progresit të këtij viti, Kosova thuhet se ka shënuar përparim në të bërit biznes.

RAMAZANI 2018

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com