Connect with us

LAJME

Merkel konfirmon përparimin e bisedimeve Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit

Published

on

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka konfirmuar se ka një përparim në bisedimet për çështjen e emrit, ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë.

Këtë e ka bërë të ditur në konferencën përmbyllëse për media, në përgjigjet e dhëna për gazetarët.

“Bisedimet ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë kanë ecur mirë dhe është bërë përparim i theksuar. Çështja e emrit të Maqedonisë është e rëndësishme”, ka deklaruar Merkel.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com