Connect with us

NDRYSHE

Portieri i Manchester City hyn në Librin e Rekordeve Guiness

Published

on

Portieri i Machester City, Ederson Moraes, ka hyrë në Librin e Rekordeve Guiness.
Braziliani, i cili u ble me kërkesë të Pep Guardiolës për 40 milionë euro, ka arritur që të fitojë që në sezonin e parë titullin kampion në Premier League dhe të vendosë një rekord botëror.

Bëhet fjalë për rekordin e rivënies fundore më të gjatë. Ederson e dërgoi topin me këmbë 75,33 metra larg.

Nuk është qartësuar se kur ka ndodhur kjo, por mediat braziliane thonë se bëhet fjalë për një rivënie fundore në ndeshjen Manchester City-Tottenham, në International Champions Cup.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com