Connect with us

LAJME

Zaev pranoi ftesën e Mickoskit për TV duel

Published

on

Kryeministri Zoran Zaev e pranoi ftesën e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për tv duel politik mes tyre, konfirmuan për MIA nga Qeveria, transmeton Zhurnal.

“Transparenca është një nga principet themelore sipas të cilit punon Kryeministri i Republikës së Maqedonisë Zoran Zaev. Gjatë gjithë kohës komunikojmë me opinionin në mënyrë të hapur përmes përgjigjeve dhe pyetjeve, por edhe debate dhe duele. Kështu që kryeministri Zoran Zaev është i gatshëm për TV duel me Hristijan Mickoskin, sepse themeli i demokracisë është transparenca dhe gatishmëria të përballesh me oponentët politik”, ka deklaruar për MIA, zëdhënësi i Qeverisë, Mile Boshnjakovski.

Ndryshe, kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëm pas mbledhjes së komitetit ekzekutiv të partisë, e ftoi Zaevin që të përballen në televizion për të diskutuar për negociatat rreth emrit.

RAMAZANI 2018

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com