Pas takimit me kryetarin e Greqisë Prokopis Pavllopulos, kryeministri grek, Aleksis Cipras deklaroi se është arritur marrëveshje e mirë me çka janë përmbushur kërkesat greke për ndryshime kushtetuese dhe erga omnes.

Cipras do të vazhdojë me takime me liderët e partive politike në Greqi, si dhe me kryetarin e parlamentit grek, përcjell Makfax, transmeton Portalb.mk