Connect with us

BOTA

Dhjetë të vdekur nga përplasja e anijeve në Rusi

Published

on

Të paktën dhjetë persona kanë vdekur nga përplasja e dy anijeve në Lumin Volga të Rusisë. “Zhytësit kanë gjetur nëntë trupa – tre burra dhe gjashtë gra”, citoi agjencia ruse e lajmeve TASS një zëdhënës të shërbimeve emergjente.

Një trup tjetër është gjetur më vonë. Aksidenti ka ndodhur në lum, pranë qytetit Volgograd. Shkaku i përplasjes së anijeve nuk është ende i qartë.(gazeta-Shqip.com)

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com