Connect with us

SPORT

Interi i ofron Fiorentinas 50 milionë euro dhe tre lojtarë për Chiesan

Published

on

Interi duket se e ka seriozisht për Fedrico Chiesan e Fiorentinas.

Zikaltrit dëshirojnë me çdo kush shërbimet e djalit të sulmuesit të njohur italian, Federico Chiesa.

Sipas Gazzetta dello Sport, Viola ka kërkuar 70 milionë euro, një shumë që zikaltrit nuk mund ta përballojnë.

Federico Chiesa gjatë stërvitjes me Italinë (Foto: Getty Images)

Por, oferta e Interit është 50 milionë euro, pluse tre lojtarë.

Bëhet fjalë për Dalbert, Yann Karamoh dhe Federico Valietti, që megjithatë është një ofertë mjaft tunduese për Violan.

Skuadra e Luciano Spallettit nuk është e vetme në garë.

Për Chiesan kanë shfaqur interesim serioz edhe Roma e Juventusi. /Telegrafi/

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com