Connect with us

BOTA

Një burrë bën vetëvrasje në Xhaminë e Madhe në Mekë, pamja kapet nga kamera (Video)

Published

on

Një burrë bëri vetëvrasje vetëm disa metra larg Qabes, brenda xhamisë së Madhe të Mekës, duke u hedhur nga kati i tretë në sipërfaqe, ku mijëra pelegrinë po kryejnë tawaafin.

Incidenti ndodhi të premten vonë dhe momenti u incizua në video nga të pranishmit brenda kompleksit të Masjid al-Haram.

Disa media saudite raportuan se burri vdiq menjëherë pas goditjes në tokë. Ai ishte një qytetar 26 vjeçar francez i cili u konvertua në Islam, fe e cila e konsideron vetëvrasjen si një mëkat të pafalshëm.

Autoritetet po hetojnë motivin e vetvrasjes, dhe po marrin parasysh nëse ka pasur shkelje të sigurisë.

Më parë, në shkurt të vitit 2017, një burrë u përpoq të vriste veten brenda kompleksit të Qabesë së Shenjtë, por u pengua nga rojet. /MESAZHI/

Man commits suicide inside Grand Mosque of Mecca next to Kaaba

WARNING: DISTURBING FOOTAGEMan commits suicide inside the Grand Mosque of Mecca housing the Kaaba, Islam's holiest site, by jumping from the third floorhttp://sabahdai.ly/nMG4Z0

Δημοσιεύτηκε από DAILY SABAH στις Σάββατο, 9 Ιουνίου 2018

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com