Connect with us

SPORT

Përgatituni Rossonerë! Ja ku po e blenë Milanin !

Published

on

Biznesmeni amerikan John Fisher dëshiron të blejë shumicën e aksioneve në AC Milan, raporton Il Sole 24 Ore, përcjell ORAinfo.

Gazetat e besueshme italiane thonë se Fisher po monitoron situatën e Yonghong Li dhe është e interesuar në blerjen e shumicës së klubit.

Fisher tashmë zotëron ekipin e baseball Oakland Athletics, si dhe klubet e futbollit San José Tërmetet dhe Celtic FC. Sipas Il Sole 24 Ore, Fisher ka kontaktuar tashmë me Elliott, fondin e investimeve që në thelb zotëron hierarkinë San Siro.

Ndërkohë, AC Milan po pret të mësojë ndëshkimin që Uefa do t’i imponojë për shkelje të Panairit Financiar. Rossoneri mund të ndalohet nga garat evropiane, pasi Yonghong Li pritet të bëjë një injeksion të parave në klub./ORAinfo/

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com