Connect with us

SPORT

PSG takohet me agjentin e Kante në Londër

Published

on

Paris Saint-Germain vazhdon ndjekjen e N’Golo Kante, me raportet e fundit që sugjerojnë se drejtori sportiv Antero Henrique është takuar me agjentin e lojtarit në Londër dhe Paris në javët e fundit për të zbuluar të ardhmen e tij.

Sipas Paris United, që pretendon se përfaqësuesit e tij duan ta dërgojnë te PSG këtë verë, Kante është një objektiv edhe i Real Madrid.

Raportet gjithashtu theksojnë se Chelsea kërkon të ristrukturojë mesin e fushës me blerjet e Ndombele, Diawara dhe Seri nëse do të merrte një ofertë 80 mln euro për Kante, të cilin e bleu nga Leicester për 35 mln euro më 2016.

Gjithsesi, yjet e Chelsea-t janë të shqetësuar për largimin e Kante, të cilin e quajnë të pazëvendësueshëm.

Një largim i tiji mund të shkaktojë trazira në ekip, me yje të tjerë si Eden Hazard që mund të kërkonin largimin.

REKLAMË

PARTNER MEDIAL

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com