Connect with us

LAJME

Zaev dhe Dimitrov sot njoftojnë presidentin Ivanov për marrëveshjen me Cipras

Published

on

Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i punëve të jashtme Nikolla Dimitrov sot në orën 10 do të njoftojnë presidentin Gjorge Ivanov për marrëveshjen e arritur me Greqinë.

Republika e Maqedonisë së Veriut, erga omnes, ndryshimi i kushtetutës dhe zbatimi i përdorimit të emrit të ri brenda shtetit, ruajtjen e identitetit maqedonas dhe gjuhës maqedonase, thuhet në përmbajtjen e marrëveshjes, shkruan 24.mk, përcjell Portalb.mk.

Kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras, njoftuan opinionin e vendeve të tyre lidhur me marrëveshjen e arritur për ti vënë fund çështjes 25 vjeçare për emrin.

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com