Connect with us

LAJME

Grabiste banesa e biznese në Dibër, kapet autori i fundit i bandës

Published

on

Në muajin Korrik në Dibër u shkatërrua një bandë që dyshohet për dhjetëra grabitje në qarkun e Dibrës, kryesisht në Bulqizë. Në operacionin e parë u prangosën dy persona ndërkohë pas një muaji, u arrit të vihet në pranga edhe i treti, shtetasi Viktor Rudi 24-vjeç.

Ndalimi i tij në kuadër të operacionit “Maqellara” finalizuar në datën 23.07.2018 thotë policia. Ky shtetas dyshohet të jetë autor i disa vjedhjeve të ndodhura më parë në zonën e Maqellarës, ku në bashkëpunim me shtetasit ( R.J dhe E.J, të arrestuar më datë 23.07.2018) kryenin vjedhje banesash.

Vjedhjet e kryera:

Më datën 22.07.2018, rreth orës 02.30, të natës, në bashkëpunim me njëri tjetrin kanë vjedhur një sasi nafte prej rreth 60-litrash në fshatin Erebarë në automjetin kamion në pronësi të shtetasit E.L. si dhe kanë tentuar të vjedhin në fshatin Burim, Maqellarë banesën e shtetasit F.L.

Në vijim të veprimeve policore dhe hetimore rezulton se ky grup të jenë edhe autorë të dyshuar të disa vjedhjeve të tjera dhe konkretisht :

Më datë 29.04.2018, kanë vjedhur banesën e shtetasit O.Xh, banues në Maqellarë.

Më datë 29.04.2018, kanë vjedhur një viç në ahurin e bagëtive të shtetasit F.J, banues në Maqellarë.

Më datë 25.06.2018, kanë vjedhur banesën e shtetasit Q.S, banues në Melan.

Më datë 19.07.2018, kanë vjedhur dyqanin e shtetasit F.L, banues në Maqellarë.

Janë sekuestruar me cilësinë e provës materiale:

Një automjet tip “Benz”, 3 bidonë plastik, veshje të cilët dyshohen se janë përdorur nga autorët, kaçavida dhe aparat celular.

#td_uid_1_5b6d562272419 .td-doubleSlider-2 .td-item1 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/di-1-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5b6d562272419 .td-doubleSlider-2 .td-item2 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/di-2-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5b6d562272419 .td-doubleSlider-2 .td-item3 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/di-3-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5b6d562272419 .td-doubleSlider-2 .td-item4 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/di-4-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5b6d562272419 .td-doubleSlider-2 .td-item5 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/di-5-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}
#td_uid_1_5b6d562272419 .td-doubleSlider-2 .td-item6 {
background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/08/di-80×60.jpeg) 0 0 no-repeat;
}

10 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Burimi i lajmit

REKLAMË

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com