Connect with us

LAJME

Gjykata e Apelit vendosi, Çavkov dhe dhjetë të akuzuarit tjerë mbeten në paraburgim

Published

on

Gjykata e Apelit në Shkup, pas mbajtjes së seancave publike dhe të mbyllura më datë 10.01.2018 dhe 11.01.2018, morri vendime me të cilët i refuzoi si të pabaza ankesat e të akuzuarve dhe i vërtetoi vendimet e Gjykatës Themelore Shkupi 1 – Shkup, të sjellura në suaza të lëndëve në lidhje me ngjarjet në Kuvendin e Maqedonsië më 27 prill të vitit të kaluar, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas këtij vendimi të Apelit këtë të akuzuarit Oliver Popovski, Goran Gjoshevski, Vllado Jovanovski, Mitko Çavkov, Igor Durllovski, Munir Pepiq, Dushko LLazarov, Mitko Peshov, Oliver Radullov, Bogdan Ilievski dhe Ilija Sllavevski do të vazhdojnë të jenë në paraburgim./Telegrafi/

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com