Connect with us

SPORT

Manchester United dhe Liverpool pas yllit të Dortmundit

Published

on

Manchester Unitedi dhe Liverpooli janë futur në garë për yllin e ri të Borussia Dortmund, Christian Pulisic.

Sipas Independent, Pulisic është kthyer në një objektiv kryesor për klubin nga Old Trafford. Kryesia e klubit të Manchester United, tashëm ka filluar lëvijzet.

Nëse amerikani do të vinte në United, do të ishte edhe një vlerë e lartë komerciale në SHBA. Liverpooli po ashtu janë në kërkim të lojtarit që pëlqehet shumë nga Jurgen Klopp.

Trajneri i pëlqen shumë që nga koha e Borussia Dortmund. Për ta marr amerikanin mësohet se United do ta përdorë ‘kartën’ e Henrikh Mkhitaryan. Armeni po e kërkon largimin nga ‘Djajtë e Kuqtë’, pas dy vitesh në këtë klub.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com