Connect with us

NDRYSHE

Zbulohet macja e egër më e vogël në botë (video)

Published

on

Numri i llojeve të maceve në botë është tejet i madh dhe nisin nga më e madhja siç është leopardi e deri tek ato më të vogla.

Kjo që shihni në video konsiderohet macja më e vogël në botë dhe jeton në botën e egër.

Ajo është zbuluar në shtëpinë e saj në një pyll në Sri Lanka, teksa pamjet janë transmetuar nga gjiganti britanik BBC./tesheshi.com/

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com