Connect with us

LAJME

Ja kur do të ndërtohet xhamia më e madhe në Maqedoni

Published

on

Xhamia e Tophanës, më e madhja në Maqedoni, pritet të hapet në vitin 2020.

Xhamia do të ketë kapacitet për 3.500 persona dhe do jetë xhamia më e madhe në Maqedoni.

Xhamia, objekti kryesor i të cilit do të ketë sipërfaqe prej 2.280 metrash katrorë, do të përfshijë sipërfaqe totale të mbuluar prej 9.997 metrash katrorë.

Xhamia, e cila do të ndërtohet si një reflektim i Xhamisë Mihrimah Sultan në Edirnekapi të Stambollit, do të reflektojë modelin osman me dy minare të larta 48 metra, transmeton albeu.com.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com