Connect with us

LAJME

Jim Carrey fton fansat të mbyllin llogaritë në Facebook

Published

on

Aktori i famshëm dhe shumë i dashur për publikun Jim Carrey ka një thirrje për të gjithë ndjekësit e tij si edhe për publikun që janë përdorues të rrjetit social Facebook.

Nëpërmjet një postimi të bërë në Twitter ai ka treguar se ka nxjerrë në shitje aksionet e tij që ka në Facebook. Gjithashtu ai do të mbyllë faqen e tij dhe fton edhe përdoruesit e tjerë të bëjnë të njejtën gjë.

Ky vendim ka ardhur për shkak të ndërhyrjes ruse në zgjedhjet Presidenciale të Shteteve të Bashkuara. Jim ka shtuar si Mark Zurckerberg ka bërë që platforma e tij sociale të përfitojë nga ndërhyrja e Rusisë dhe nuk ka bërë mjaftueshëm për ta ndalur atë.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com