Connect with us

KOSOVË

Kosova përfshihet në një kuiz të CIA-s në Twitter

Published

on

Agjencia Qendrore e Intelegjencës (CIA) ka realizuar një kuiz në faqen e saj zyrtare të rrjetit social Twitter, në të cilën ka përfshirë edhe Kosovën.

Institucioni i intelegjencës amerikane ka parashtruar një pyetje për Kosovën.

“Kosova, një shtet me madhësi sa të Delaware (një nga 50 shtet e SHBA-ve, v.j) i rrethuar nga Shqipëria, Maqedonia, Mali i Zi dhe Serbia, cilën monedhë e përdor?”, pyeti CIA ndjekësit e vet në Twitter.

Ndërkaq, në listën e përgjigjeve ndodheshin: Leku, Euro, Dinari dhe Gold Dragon.

 

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com