Connect with us

TECH & AUTO

I dashur Mark Zuckerberg…

Published

on

CEO i Facebook Mark Zuckerberg është në presion jashëzakonisht të madh, jo vetëm nga Senati i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por edhe nga shumë qytetarë nga e gjithë bota.

Në drejtim të tij po shenohen shumë letra, shumë artikuj dhe shumë shkrime në internet, e posaqërisht në rrjetin e tij më të madh në botë, Facebook.

Këto janë disa nga shkrimet më të shpeshta që qytetarët e shumtë i kanë shkruar në Facebook:

Mjaft është mjaft. Ne ju bëjmë thirrje për të mbrojtur demokracitë tona dhe menjëherë:

Tregoni të vërtetën rreth përdoruesve të rremë dhe fushatave të dezinformimit, duke përfshirë auditime të pavarura.

Dëboni përdoruesit e rremë të Facebook – ndalimi i të gjitha llogarive të përdoruesve të rremë ose mashtrues.

Njoftoje publikun – njoftoni të gjithë përdoruesit çdo herë që ata janë të ekspozuar ndaj përmbajtjes së rreme ose me qëllim të keq.

Ndalojeni përhapjen e gënjeshtrës – një ushtri e pavarur e madhe dhe mjaft e shpejtë për të frenuar përhapjen e gënjeshtrave.

Zgjedhjet vendimtare janë vetëm disa muaj larg. Motoja e Facebook-it dikur ishte lëvizja e shpejtë. Tani ju duhet të lëvizni shpejtë për ti rregulluar gjërat për të mirë.

Sinqerisht, qytetarë nga e gjithë bota. /Lajmi.net/

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com