Connect with us

LAJME

“Monstra”, gjykimi vazhdon më 15 maj

Published

on

Gjykimi i serishëm për rastin “Monstra” që i referohet vrasjes së pesë të rinjve në liqenin e Smillkovës është anuluar për më 15 maj, njofton Medial.mk.

Prokurorja Fatime Fetai kërkoi prova shtesë si argument se a është vërtetë i sëmurë Fejzi Aziri.

Fatime Fetai tha se kjo lëndë është shumë serioze dhe rigjykimi i rastit Monstra duhet të ketë prioritet.

“Mendova se sot do të fillojmë me lëndën dhe ky gjest më duket shumë joserioz”, i tha Fetai mbrojtjes.

Zorica Nakevska, nëna e njërit prej të vrarëve në Liqenin e Smilkovës, ka deklaruar se gjykata, PSP duhet ta vërtetojë rolin e të akuzuarve, nëse janë të lidhur me rastin si ekzekutorë kryesorë, ose ndihmës.

Tact
SHPËRNDAJE ME MIQ!
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR