Connect with us

KOSOVË

Pacolli: Mbështesim fuqishëm intervenimin e SHBA-së, Britanisë dhe Francës në Siri

Published

on

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, mbështet intervenimin e shteteve aleate të Republikës së Kosovës në Siri kundër regjimit të Presidentit, Bashar al-Assad, i cili erdhi si rezultat i sulmit të dyshuar me armë kimike në qytetetin sirian Douma, dhe që la të vdekur në mënyrën më ç’njerëzore dhjetëra civil të pafajshëm.

“Kosova mbështet dhe rreshtohet fuqishëm me veprimet e ndërmarra nga aleatët strategjik të vendit tonë – Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mbretëria e Bashkuar dhe Franca në Siri.

Përdorimi i armëve kimike është i papranushëm. Ata që janë përgjegjës duhet të japin llogari, që kjo ngjarje mos të përsëritet asnjëherë”, ka thënë kryediplomati kosovar.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com