Connect with us

LAJME

Për tre muaj në Shkup 9 motoçiklistë kanë humbur jetën (Video)

Published

on

Vetëm për një ditë në Shkup kanë ndodhur tre aksidente trefiku, në të cilat kanë marrë pjesë motoçiklistë, ndërsa njëri ka përfunduar me fatalitet. Me përmirësimin e motit, rrugët e Shkupit janë shndërruar në pista për garë mes motoçiklistëve.

Statistikat e aksidenteve tregojnë se prej muajit janar deri tani, në aksidente komunikacioni janë lënduar 40 motoçiklist, ndërsa nëntë janë humbur jetën, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Nga MPB thonë se në tre muajt e kaluar në metropole janë regjistruar 16 aksidente, prej të cilave dy kanë përfunduar me fatalitet. Prej atje shtojnë se po ndërmarrin masa rigoroze dhe kanë shtuar kontrollet policore.

Përndyshe, për mosrespektimin e rregullave në komunikacion, dënimet janë prej 50 deri 500 euro, ndërsa motoçiklistët kërkojnë pista të veçanta për garim.

Na ndiqni në FACEBOOK

ARTIKUJT MË TË LEXUAR

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com